قلم از آن جهت که مکتوب می‌شود با ارزش است
سه شنبه 28 مرداد 1399 ساعت 07:00 ق.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر معصومه | ( نظرات )
تعدادی از رهجویان لژیون یکم در باب دستور جلسه هفتگی "وادی سیزدهم و تاثیر آن روی من" مطالبی را ارائه نموده‌اند که در قالب مشارکت تقدیم شما عزیزان می‌گردد.سلام دوستان پروین هستم هم‌سفر
"پایان هر نقطه سرآغاز خط دیگری است."
وقتی خداوند انسان را آفرید به او اختیار داد، یکی نیروهای الهی ویکی نیروهای شیطانی چون ما دارای نفس هستیم که تعیین موجودیت می‌کند در ظاهر و باطن. این ما هستیم که انتخاب می‌کنیم چون زندگی جریان دارد، هیچ‌چیز تمام نمی‌شود. ما از مرحله‌ای به مرحله دیگر وارد می‌شویم، از این جهان به جهان‌های دیگر، پس من باید مراقب اعمال و رفتار و کردار خود باشم تا به بی‌راهه نروم چون اگر بخواهم تبدیل شوم باید تغییر کنم، با تلاش و روی خود کار کردن می‌توان به این مرحله رسید چون صفت گذشته در انسان صادق نیست چون جاری است. پس با گذشتن از نفس اماره و رسیدن به نفس لوامه می‌توانم در صراط مستقیم  قدم بردارم. به تجربه به من ثابت‌شده که می‌توان در مقابل وسوسه‌های اهریمن مقاومت کرد و باید تا وقتی‌که خداوند به ما زمان داده سعی کنیم به‌طرف کارهای ارزشی گام برداریم تا با سربلندی بعد از ترک این جهان با سربلندی در پیشگاه خداوند متعال حاضر شویم. پس حتماً پایان هر نقطه سرآغاز دیگری است.

سلام دوستان وحیده هستم یک هم‌سفر
پایان هر نقطه سرآغاز خط دیگری است.
انسان از روز نخست آفرینش و استقرار در جهان مادی مراحلی را باید سپری کند. با پایان رساندن هر مرحله از زندگی، مرحله‌ای دیگر را آغاز می‌کند. در طول حیات، هر فردی با در نظر گرفتن اختیارات کاملی که در دست دارد در تمام مدت درحرکت و پویایی است و چه بسیار تغییراتی که در صفات و کردارش به وجود می‌آورد تا پس از تبدیل، به نقطه نور و روشنایی و تکاملی که مدنظر قدرت مطلق می‌باشد ترخیص گردد. ناگفته نماند که انتخاب‌های انسان برحسب اختیاراتی که دارد تأثیر بسزایی در عملکردها و نتایج آنها در زندگی‌اش دارد. او باید با کسب علم و دانش، آنچه را که به‌صورت قوه در او نهاده شده، به فعل درآورد. برای انجام این کار، مسیر پرخطر، ناامن، تاریک، و سراسر فراز و نشیب زندگی را طی می‌کند و خود را به جاده امن و هموار توأم با روشنایی می‌رساند. به‌کارگیری تعادل در زندگی و دوری جستن از ضد ارزش‌ها، او را در دریایی از عشق و محبت و درنتیجه صلح و آرامش غوطه‌ور می‌سازد و این‌گونه شخص را آماده سرآغازی دیگر می‌نماید. در کنگره، به‌پایان رساندن سفر اول و رهایی مسافر یا هم‌سفرش نقطه‌ای است که با کسب آموزش‌ها و تجربیات و دانایی بیشتر می‌تواند سرآغاز خط دیگری با تعیین مسیرهایی زیباتر باشد. امید است که با سربلندی و پیروزی به‌پایان هر نقطه برسیم و سرانجام لایق دریافت انوار الهی گردیم.

سلام دوستان نازنین هستم هم‌سفر. 
این وادی حامل پیام‌های زیادی است اما اولین پیامش برای من این است که هر راه و مسیری پایانی دارد و نباید تصور کنم آن مسیری که درونش هستم دائمی و همیشگی است که بعد از تمام شدن آن مسیر، مسیر جدید و راه تازه‌ای برای من بازخواهد شد. پس اگر در هر چالش و آزمونی باشم باید بدانم که پایانی دارد که البته این پایان، شروع مرحله دیگری ست. (دائماً یکسان نباشد حال دوران غم مخور)  آموزش دیگر این وادی؛ چهار مؤلفه‌ی عقل، عشق، ایمان و خمر است که فقدان هرکدام از این چهار مؤلفه ما را در رساندن به مقصدمان دچار مشکل می‌کند. طبق تجارب اخیرم واقعاً به وجود این موارد در زندگی پی بردم و متوجه شدم که اگر هرکدام از این موارد کم باشد ما دچار مشکل خواهیم شد و تمام موارد مذکور باید به‌اندازه هم قوی باشند و اگر به‌تساوی قوی شوند انسان می‌تواند دانسته‌های خودش را به‌راحتی از قوه به فعل تبدیل کند. یاد گرفتم انسان نباید تک‌بعدی باشد و باید به تمام جوانب زندگی اهمیت بدهد. من خودم فقط به فکر کار و کسب درآمد بودم و به روابط انسانی خیلی اهمیت نمی‌دادم و تصورم می‌کردم به کسی احتیاج ندارم اما متوجه شدم عقل، عشق، ایمان و خمر باید باهم باشند و یکی بدون دیگری باعث می‌شود راه را اشتباه برویم.

سلام دوستان پروین هستم یک هم‌سفر
پایان هر نقطه سرآغاز خط دیگری است.
رشد انسان انتها ندارد و این رشد هم در بعد جسمانی و فیزیکی و هم در صور پنهان و ابعاد متافیزیکی است؛ هم در یک شخص و در مقایسه با خودش در نقطه آغاز و هم در درازمدت و مقایسه توانایی‌های انسان امروزی با چندین نسل قبل. به‌عنوان‌مثال اگر به رکوردهای المپیک و در بعد توانایی‌های جسمانی انسان نگاه کنیم خواهیم دید که در تمامی رشته‌های ورزشی، رکوردها از نسل‌های قبل و دوره‌های قبل مرتب شکسته شده و حتی باوجود محدودیت‌های جسمانی انسان‌ها همچنان رکوردها شکسته می‌شوند. رشد در صور پنهان اگرچه قابل رکوردگیری نیست ولی آن را در شخصیت و رفتار افراد مختلف می‌توان مشاهده کرد و آن را در تکامل کتب آسمانی و تاریخ اقوام و مقایسه نسل‌های مختلف بشر می‌توان دریافت. روند رشد نیز در یک خط یا یک رشته نیست و انسان‌ها با توجه با نیازها، علایق و خواسته‌ها و نیز موقعیت‌ها و زمان‌های مختلف زندگی می‌توانند خطوط جاری زندگی را عوض کرده، راه متفاوتی را شروع کرده و رشدشان را درراه جدید ادامه دهند و اگرچه تمام انسان‌ها دانسته یا ندانسته، از روی اختیار یا از اجبار این خطوط را در دفتر عمرشان ترسیم می‌کنند ولی رشدی که در جهت مثبت و صعود شکل می‌گیرد با آنچه که در جهت منفی و سقوط ترسیم می‌شود بسیار متفاوت است. لحظه‌ای که آنها نیاز به یک توقف و بازبینی خط سیرشان را دارند یا لحظه‌ای که به هدف موردنظر رسیده‌اند و نیاز است که خطوط جدیدی را شروع کنند وادی سیزدهم است. انسان زنده پویا است و نمی‌تواند و نباید متوقف بماند فقط باید با کسب آگاهی و معرفت در انتخاب، امتداد یا تغییر مسیر و خطوط زندگی دقت کند.

سلام دوستان کبری هستم یک هم‌سفر
دستور جلسه: وادی سیزدهم، پایان هر نقطه سرآغاز خط دیگری است. در شروع وادی از قلم و معجزه آن برای ما می‌گوید و خداوند در کتاب قرآن به قلم قسم‌خورده است. قلم ازآن‌جهت که مکتوب می‌شود باارزش است و هر چیزی که به نگارش درآید ماندنی است. این وادی به ما امیدواری به زندگی و ادامه راه و موفقیت در هر چیزی که آغاز کردیم را یاد می‌دهد و اینکه آغازهای زیادی در انتظار ماست و ما در کنگره آموختیم یاس و ناامیدی جایز نیست. همان‌گونه که وقتی در کنگره، سفر اول را تمام می‌کنی وارد سفر دوم می‌شوی. در زندگی هم همین‌طور هیچ‌وقت پایانی نیست و ادامه دارد و چیزی که مهم است چگونه بودن ما و چگونه ادامه دادن ما و آغاز کردن است. اگر در صراط مستقیم باشیم و  قوانین زندگی را بدانیم و به مسئولیت‌های خود واقف باشیم بنابراین پایان‌ها و آغازها شیرین خواهد بود. و در این وادی از سه خط عقل عشق و ایمان بحث شده که با بکار بردن اینها ما به صلح و آرامش می‌رسیم.

سلام دوستان مهفام هستم یک هم‌سفر 
در مورد وادی سیزدهم، که همان پایان هر نقطه سرآغاز خط دیگری است، من می‌توانم این موضوع را بسط بدهم به سفر خودم، که پس از پایان سفر اول، سفر دوم من آغاز می‌گردد و در کل هستی همین‌گونه است. چراکه من با پایان یافتن مرحله‌ای از زندگی‌ام، وارد مرحله دیگری خواهم شد. پس از اتمام دوره‌ای از تحصیلات، وارد مرحله‌ای دیگر خواهم شد (با توجه به‌قدرت اختیار و انتخاب خود)، پس از پایان دادن به دوره تجرد خود، وارد مرحله متأهلی خواهم شد و همین‌طور در هستی، پس از اتمام تابستان، پاییز، زمستان و بهار خواهد شد. پس دائماً ما و هستی در حال تکامل و ورود به مرحله جدید خواهیم بود. پس من نباید فکر کنم با پایان سفر اول دیگر کار و تعهد من به‌پایان رسیده است بلکه باید با شور و اشتیاق و تلاش، همانند فصل گذشته و با تجربیات و آگاهی‌های خود، سفر دیگر را آغاز کنم. این وادی به من یادآوری می‌کند که شرایط دائماً یکسان نیست و تغییر می‌کند و این نویدبخش آمدن روزهای بهتر و دریافت نور خواهد بود.

سلام دوستان فرشته هستم یک هم‌سفر 
دستور جلسه وادی سیزدهم خداوند به انسان اختیار داده که خودش راه زندگی خود را انتخاب کند و حتی زمانی که در مسیر ضد ارزش در حال حرکت باشد نیز می‌تواند مسیر خود را تغییر دهد گاهی اوقات تغییراتی در ما شکل می‌گیرد که لازمه حیات فیزیکی ماست مثل طرز لباس پوشیدن ما در سن‌های مختلف که این تغییرات مختص سن و فضایی است که در آن قرار می‌گیریم و این تغییرات خودبه‌خود شکل می‌گیرد ولی تغییری که در وادی از آن صحبت می‌شود تغییری است که در شخصیت و صور درونی ما شکل می‌گیرد کدام تغییر در ما پایدار خواهد بود؟ تغییری که توأم با دانایی باشد و کسب دانایی به‌سادگی امکان‌پذیر نیست و با قرار گرفتن در کنگره و کسب آموزش‌های آن این امکان برای ما فراهم می‌شود که بتوانیم تغییر کنیم مثلاً اگر قبلاً دروغ می‌گفتم یا حسادت و کینه نسبت به دیگران داشتم باعقل، عشق وایمان بتوانم خودم را تغییر دهم و این تغییرات را باید از عملکردهای جزئی روزانه خود شروع کنم و به‌آرامی زمینه برای تغییرات بزرگ‌تر ایجاد خواهد شد و در متن وادی سیزدهم آمده است که به‌غیراز حقیقت که تغییرناپذیر است تمام هستی قابل‌تغییرند این وادی به من یادآوری می‌کند که باید حرکت کنم و بدانم پایان هر نقطه سرآغاز خط دیگری است.همسفران نمایندگی لویی پاستور

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: در باب دستور جلسه، مشارکت مکتوب،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات